سوزن پزشکی زائران اخبار اجتماعی

سوزن: پزشکی زائران اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی کاسبکاری با ازدواج مجدد مردان

پای پول که درمیان می‌آید، برخی‌ها به هر کاری در شبکه‌های اجتماعی تن می‌دهند؛ از شایعه پراکنی تا تبلیغ چندهمسری! آنها دنبال اخذ تبلیغاتند و حالا هر بهانه‌ای می‌ت

کاسبکاری با ازدواج مجدد مردان

کاسبکاری با ازدواج مجدد مردان

عبارات مهم : تبلیغ

پای پول که درمیان می آید، بعضی ها به هر کاری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … تن می دهند؛ از شایعه پراکنی تا تبلیغ چندهمسری! آنها دنبال اخذ تبلیغاتند و حالا هر بهانه ای می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته تلویزیون خودمان هم از قضیه مستثنی نیست. هنوز یادمان نرفته در رسانه ملی از مرد ٩٠ ساله ای که به خاطر ٥همسر به عنوان میهمان دعوت شده است بود، تجلیل شد.

به گزارش شهروند؛ این وسط فراموش شده است که علت بسیاری از طلاق های امروز گرایش مرد به زن دیگر و یا ازدواج مجدد آقا است که زندگی را به مرحله بن بست می کشاند و زوجین تصمیم به جدایی از یکدیگر می گیرند. باید گفت چندهمسری زمینه ساز سستی نهاد خانواده است و به پایداری آن صدمه جدی وارد می کند. مسأله ای که متاسفانه این روزها توجهی به آن نمی شود و کسی به فکر پیامدهای خطرناک آن نیست. در این میان ضرورت توجه به حقوق زنان بیش از هروقت دیگری احساس می شود. ماجرای گمشده چندهمسری را می توان مفهوم عدالت دانست! همان چیزی که بسیاری از آدم ها در حسرتش سرنوشت می گذرانند!

تبیین یا تبلیغ!

کاسبکاری با ازدواج مجدد مردان

این صفحات معمولا با عناوینی همچون تبیین چند همسری به تبلیغ حلقه، گل، لباس و … می پردازند. در این صفحات، کانال ها و گروه ها که با انتقادات فراوان هم همراه هست، معمولا گردانندگان این صفحات تلاش می کنند تظاهر به فعالیت دینی داشته باشند. گردانندگان این صفحات در شبکه های متفاوت مجازی به بیان خوبی و محسنات ازدواج موقت، چندهمسری و سایت همسریابی می پردازند و حتی با توهین به مخاطب تلاش می کنند، نظر خود را مطرح کنند. ولی قصه تأسف بار این عنوان همراهی و دنبال کردن تعداد بسیاری از مخاطبان اینترنت از این صفحات هست. ادعای فعالیت دینی درحالی که بسیاری از کارشناسان؛ فعالان مذهبی بارها چنین فعالیت هایی را زیان بار اعلام کرده اند.

آیت الله کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری چندی پیش در نوشتاری مفصل به تشریح و نقد این عنوان پرداخت. تاکنون هیچ کدام از شخصیت های بزرگ فرهنگی، سیاسی و دینی نظام حتی یک خط راجع به چندهمسری سخنی به میان نیاورده اند و ترویج آن هیچ گاه به وسیله مراجع توصیه نشده است.

پای پول که درمیان می‌آید، برخی‌ها به هر کاری در شبکه‌های اجتماعی تن می‌دهند؛ از شایعه پراکنی تا تبلیغ چندهمسری! آنها دنبال اخذ تبلیغاتند و حالا هر بهانه‌ای می‌ت

همچنین فعالیت کانال های چندهمسری به وسیله هیچ نهاد فرهنگی و انتظامی هم تایید نشده هست. ولی داستان این دسته از صفحات که صلاحیت آنها را هیچ مرجعی تایید نکرده، تنها به تبلیغ ختم نمی شود، بلکه بعضی از این صفحات حتی خود را تسهیل گر و معرف کننده جهت ازدواج موقت و دوم معرفی کرده اند. بسیاری از این گروه ها حتی پا را فراتر گذاشته و از طریق پیامک با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنند. اگر چه بسیاری از این گروه ها قصد اخاذی و کلاهبرداری را نیز دارند، ولی مهمترین ابهام این است که آیا با این دسته و گروه برخورد قاطع تری صورت نمی گیرد؟ یک ابهام بی جواب.

واکنش رهبری به تعدد زوجات

به گزارش گروه تحریریه سایت، چندی پیش فتوایی منتسب به رهبری در کانال ها انتشار یافته بود که مدعی بود حضرت آیت الله خامنه ای تعدد زوجات را در شرایط فعلی جامعه مستحب می دانند. شنیده شده است اخیرا در جمعی با حضور رهبری، یکی از حاضران از ایشان راجع به صحت این فتوا پرسش می پرسد. آیت الله خامنه ای با شنیدن این مطلب برافروخته شده است اند و متعجب گفته اند که اصلا بنده چنین فتوایی ندارم و اصلا چنین چیزی را قبول ندارم؛ چه کسی این را گفته است؟ مردها حتی به شوخی هم نباید راجع به تعدد زوجات حرف بزنند که باعث دلسردی زن ها می شود. جالب آنکه رهبر انقلاب این نظر را در محل کارشان هم اجرایی کرده و هشدار داده اند که افراد شاغل در بیت رهبری اگر همسر دوم اختیار کنند، اخراج می شوند.

واژه های کلیدی: تبلیغ | کانال | فعالیت | ازدواج | تبلیغات | تبلیغات | مجلس خبرگان رهبری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs