سوزن پزشکی زائران اخبار اجتماعی

سوزن: پزشکی زائران اخبار اجتماعی

گت بلاگز بازار خودرو ممنوعیت واردات ماشین موقتی است

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود دولت چاره ای جز آینده نگری شرایط بعد از تحریم های احتمالی آمریکا و مدیریت منابع ارزی کشور

ممنوعیت واردات ماشین موقتی است

ممنوعیت واردات ماشین موقتی است

عبارات مهم : انجمن

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود دولت چاره ای جز آینده نگری شرایط بعد از تحریم های احتمالی آمریکا و مدیریت منابع ارزی کشور ندارد ولی بر اساس قانون تجارت این ممنوعیت قانونی نیست.

به گزارش تسنیم، میثم رضایی با اشاره به لزوم مدیریت منابع ارزی کشور در شرایط خاص کنونی گفت: اخیرا دولت تصمیم به ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا در گروه های متفاوت گرفت که بعضی از ردیف های آن مرتبط با خودروهای سواری و سنگین است ولی این مهم را نباید فراموش کرد که دولت در این شرایط چاره ای جز این کار نداشته است.

ممنوعیت واردات ماشین موقتی است

وی ادامه داد: بر اساس قانون تجارت هیچ کالایی که از نظر شرعی مشکلی نداشته باشد امکان ممنوع کرذن واردات آنبه طور کامل وجود ندارد و فقط دولت تنها می تواند با اعمال تعرفه در واردات آن کالاها از جمله ماشین محدودیت ایجاد کند، در نتیجه این ممنوعیت در واردات ماشین قطعا مقطعی خواهد بود.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین همچنین به موقتی بودن ممنوعیت واردات ماشین اشاره کرد و گفت: این تصمیم با توجه به شرایط فعلی و در این وقت حساس اتخاذ شده است و قطعا با آرام شدن فضای اقتصادی و برنامه ریزی های بلند مدت دولت، واردات ماشین دوباره به روال عادی و منطقی خود بر می گردد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود دولت چاره ای جز آینده نگری شرایط بعد از تحریم های احتمالی آمریکا و مدیریت منابع ارزی کشور

وی افزود: نمی شود به آسانی اشتغال و سرمایه گذاری عظیم صورت گرفته در این بخش را جهت هر لحظه از بین برد و قطعا مسئولان دولتی هم به این مهم واقف هستند.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین با اشاره به قانون تجارت و غیر قانونی بودن واردات ماشین جهت مدت طولانی گفت: با توجه به غیرقانونی بودن ممنوعیت واردات خودرو، اگر این عنوان جهت مدت وقت متمادی ادامه پیدا کند قابل پیگیری در مراجع قضایی و ذی ربط خواهد بود.

رضایی با اشاره به مضررات طولانی شدن ممنوعیت واردات ماشین به کشور هم اشاره کرد و گفت: اگر واردات ماشین جهت مدت طولانی به طور کلی متوقف بماند قطعا باعث زیاد کردن قیمت خودروهای وارداتی و در مرحله بعد زیاد کردن قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار خواهد شد و باز هم در این شرایط این مشتریان هستند که ضرر می کنند.

ممنوعیت واردات ماشین موقتی است

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان ماشین با تشریح نشانه دولت از محدود کردن واردات ماشین گفت: این تصمیم دولت زیاد جهت حمایت از تولید داخل و حرکت واردکنندگان ماشین به سمت تولید و مونتاژ است چراکه واردات ماشین به صورت (سی بی یو) هیچ ارزش افزوده ای جهت کشور نخواهد داشت و زیاد از همه به سود شرکتهای خارجی خواهد بود ولی اگر واردکنندگان ولو به صورت مونتاژ این خودروها در بازار عرضه کنند هم موجب اشتغالزایی خواهد شد و هم در کشور ارزش افزوده بیشتری تولید خواهد شد.

واژه های کلیدی: انجمن | تجارت | ماشین | واردات | ممنوعیت | قیمت خودروهای وارداتی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs